לקבלת ייעוץ טלפוני ופירוש חלומות מקצועי בטלפון חייגו:

1901-729-763
או שלחו הודעה בוואצפ:
050-9163975

דוקטור יהונתן שלר הוא חוקר ישראלי מהמכון הטכנולוגי בחולון, שעוסק בחקר חלומות בשנים האחרונות. הוא ערך מחקר מקיף עם קולגות מחו”ל בלמעלה מ- 200 ארצות, ובו הם סקרו את הנושאים שעליהם חולמים אנשים ברחבי העולם. הם ניתחו יותר מ- 10,000 חלומות ומצאו שיש בהם הרבה נושאים חוזרים. בין הנושאים שחזרו בלטו במיוחד: סופות ורוחות, רדיפות, פציעות עם דם, טביעה בים, חלום על בן משפחה קרוב, על שופינג, על חיות מפחידות, ועוד. מה שמאוד בלט במחקר היה, שהרבה חלומות היו מאוד אלימים. יכול להיות שזה גם משקף עידן שבו האלימות בכל חברה בעולם כמעט הולכת ומרחבת.

בכל אופן, פירוש חלומות הוא תחום פחות מדעי-מובהק ויותר רוחני-מיסטי. ה’קבלה’ היהודית, כידוע, עוסקת רבות בסימבוליקה של החלומות ומציעה פתרון חלומות לפי נושאים שחוזרים בחלומות, כתופעה אוניברסאלית.

כך למשל, לפי ‘הקבלה’ חלום על גלים בים מסמל אזהרה מפני סכנה בלתי צפויה, חלום על גופות ומתים מסמל סיום של תהליך ושלב חדש (לאו דווקא סימן רע, אלא יכול גם לסמל בואו של עתיד חדש חיובי) חלום על בית-כנסת מסמל ביטחון, הגנה רוחנית ונפשית, חלום על טלית מסמל מעשים טובים והכרת תודה, חלום על ירושלים מבשר על שמחה מתקרבת, הקלה ושחרור, חלום על מלאך מסמל היזקקות לעזרה-חיצונית וישועה קרבה, חלום על ספר תורה מסמל תמיכה משפחתית וסביבה חברתית תומכת, חלום על נחש מסמל קושי בחיי אהבה לקראת התגברות על משבר אישי, ועוד. גם בתורת הפסיכולוגיה יש פירוש חלומות מקובל לפי נושאים שחוזרים על עצמם. בתפיסה זו, למשל, חלום על ארון-בגדים מסמל או סגירות נפשית או פתיחות נפשית, שיתוף או הסתרה בפרטים אישיים. חלום על גזירת שיער מסמל שחרור מרגשות שליליים ופתרון בעיות, חלום על עגילים מסמל צורך בתשומת-לב, חלום על מעלית מסמל ‘ירידה לקרקע’. אם מסקרן אתכם לגבי פירוש חלומות אישי שלכם, אתם מוזמנים להיכנס ללינק  הבא, למידע מרתק בנושא.