מיסטיקה וטוטם והכל בטלפון מהמיסטיקנים שלנו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

טוטם הוא מושג שנעשה בו שימוש רחב בהקשר של מיסטיקה, וניתן להתקל בו פעמים רבות. טוטם הוא למעשה אובייקט מסוים המייצג בעל חיים או צמח, והוא משמש כסימן לשבט או למנהיג רוחני מסוים בתרבויות השונות. לטוטם יש חשיבות דתית ורוחנית וקיימות תרבויות ודתות רבות שהתבססו על הטוטם שלהן.

 

המושג טוטם הגיע מן הדתות האנימיסטיות, ובמקור הגיע מתוך מיסטיקה אינדיאנית ומשמעותו “ישות מקודשת”. כמובן שלאחר מכן, המושג התרחב לתרבויות אחרות והשימוש בטוטמים נעשה נפוץ מאוד מסביב לעולם כולו, והתפתחו סוגים שונים של טוטמים. בדר”כ הטוטם מייצג את מי שיצר את השבט, את המנהיג הרוחני של השבט, את המבוגר ביותר או החכם ביותר.

 

לעיתים, הטוטם מסמל דמות מתוך אגדת או סיפור עם, שהייתה המובילה או בעלת המשמעות הגדולה ביותר מבין כל השאר. ברוב התרבויות, הטוטם הוא קדוש ולא ניתן לפגיעה, אך ישנן דתות מסוימות בהן אכילת בעל החיים של הטוטם היא חלק מן הפולחן שכן היא רואה בכך התייחדות עם בעל חיים של הטוטם וזכייה בכוח של אותו בעל החיים המייצג את הטוטם.

 

ניתן לראות ממצאים של מיסטיקה אינדיאנית בהם מצויים עמודי טוטם גבוהים מאוד אותם גילפו האינדיאנים בעבר. אלה היו עמודי עץ במימדים עצומים והם היו לבין הסמלים המאפיינים את השבטים ואת הטוטם של השבט. יש האומרים כי הטוטם הוא למעשה הביטוי לאמונות הראשונות ביותר של בני האדם, וכי מן הטוטם התחילו להתפתח כל שאר הדתות השונות, ולמעשה, הוא היווה את הבסיס לאמונה.

 

עוד שימוש שהיה לטוטם בשבטים הקדומים הוא הפרדה בין שבט לשבט, בין אדם לאדם, ובכך הוא מנע מצבים של גילוי עריות, שכן לכל אדם היה טוטם מסוים, וכנראה שלשני אנשים בעלי אותו טוטם היה אסור להנשא אחד לשני – זה היה מאין סמל שעזר להם להפריד אחד בין השני. הטוטם בא לייצג את בני האדם, את תכונות האופי והמאפיינים השונים שלהם, והוא מראה לנו את הפוטנציאל הטמון בנו.