מיסטיקנים שיתנו לכם ייעוץ מוסבר ומקצועי בשיחת טלפון 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

 

כשמדברים על מיסטיקה נושא העידן החדש צף פעמים רבות. למה הכוונה שאומרים עידן חדש ואיך זה בדיוק קשור אל מיסטיקה?

ובכן, העידן החדש היא למעשה תרבות חדשה המכילה בתוכה מגוון גדול מאוד של אמונות (הן רוחניות והן דתיות) והיא התפתחה בעולם המערבי מאמצע המאה העשרים עד כה (ועל כן שמה). מה שמאפיין את האמונות השונות ומשותף להם בתרבות העידן החדש הוא חוסר ההתבססות על מחקר מדעי בשונה ממה שמקובל בחברה. תרבות העידן החדש עוסקת בחקירה רוחנית אישית ואורח חיים עם גישה אלטרניטיבית, מאוד שונה מאורח החיים המערבי.

אמונות חדשות ותנועות חדשות קמות לעיתים קרובות, ואין באמת הגדרה פורמלית למה שמוגדר העידן החדש, אך מה שמשותף לרוב האמונות הן שהן מבוססות על מסורות מהדתות הפגאניו או האברהמיות, מסורות מיסטיקה שונים ועוד מקורות מהעבר. לעיתים נוטים לעורר מסורות שכבר נעלמו מן העולם ולחדש אותן. גם רפואה אלטרנטיבית ודתות אלטרנטיביות גם הן מוגדרים כחלק מן העולם החדש שכן הם לא קונבנציונלים ולא עוסקים בביסוס מחקרי.

מה שעוד מאפיין את אמונות העידן החדש הוא השימוש בריפוי האנרגטי – מדיטציה, פארפסיכולוגיה, רפואה הוליסטית, תקשור, קריאה בקלפים ועוד. אמונות העידן החדש רואות באורח החיים המערבי גישה לקויה לחיים, כיוון שאורח החיים המערבי הוא מאוד לחוץ, מתוח, לא בריא, קשה ומחליא. אנשים רבים חיפשו דרך לברוח מכך, אלטרנטיבה אחרת, שתרפא את הגוף ואת הנפש שלהם.

מהצורך הזה, התפתחו אמונות שונות המציעות דרך אלטרנטיבית להתמודד עם המציאות שלנו. זה ניכר למשל בהבדלים בין רפואה קונבנציונלית לאלטרנטיבית. הרפואה הקונבנציונלית אומנם מבוססת מחקרית אך המחקרים עליה היא מבוססת הם ממומנים על ידי השלטונות, ואילו ברפואה אלטרנטיבית אין מחקרים כיוון שלא מקצים תקציבים לגישות הוליסטיות שכן זה אומר שיצא להם פחות רווח מכך.

מהסיבה הזאת, אנשים רבים ממשיכים להאמין ברפואה ההוליסטית שכן היא מוכיחה את עצמה ביעילות שלה, הרבה יותר מאשר לקיחת כדורים למשל לטיפול בבעיה. העובדה שאין מחקרים היא בסך הכל כי אין לשלטונות אינטרס לערוך מחקרים בנושא. כך גם לגבי שיטות וגישות אחרות של מיסטיקה.