מזלות במפת הלידה, בואו לגלות מה המזל שלכם אומר עליכם, לפרטים חייגו 1901-729-763

או שלחו הודעה בוואצפ:

050-916-3975

 

אסטרולוגיה הודית או ‘וודית’ גם היא עתיקת יומין ומרתקת כמו תורות אסטרולוגיה אסאתיות ואירופאיות אחרות. האסטרולוגיה ההודית כוללת שימוש במזמורים עתיקים,התייחסות ל’קארמה’ של האדם,התייחסות ל’גילגולים’ קודמים, תרגולי יוגה ושימוש באבני-חן אנרגטיות. בדת ההינדית עצמה יש התייחסות לגורמי השמים והשפעת האסטרולוגיה על האדם. תנועת הירח והשמש במהלך כל חמש שנים משפיעה לפי ההינדואיזם על גורל האדם. הרבה פעמים שמות של תינוקות בהודו נקבעים על פי המפה האסטרולוגית שלהם.  

 
באסטרולוגיה הקלאסית,כידוע, מתבססים על ה’זודיאק’, אבל באסטרולוגיה הוודית מתבססים על גלגל המזלות ה’סידרי’. יחד עם זה, שמות המזלות בתרבות ההינדית דווקא זהים לשמות המזלות ב’זודיאק’. הירח הוא הגורם הנחשב ביותר באסטרולוגיה ההודית ומזלו של אדם נקבע על פי הירח. הוא מכונה בהודית ‘צ’אנדרה’ ומסמל חמלה,אהב ואימהות. ה’צאנדרה הוא גם אבא של בודהה פי המיתולוגיה ההודית,שזה בכלל ‘מעמד עליון’ מובהק,שכן הוא אביו של האלוהים בכבודו ובעצמו – בודהה. השמש באסטרולוגיה ההודית מכונה ‘סוריה’ ומיוחסות לה עוצמות כמו מנהיגות,כח רצון ומלוכה. 
בודהא,אגב, משמעו “המואר”, דמות אל שכולה טוב המפיצה אור. ויש לו מקום נכבד בהגנה על מאמיניו. התרבו ההודית ידועה בריבוי המקדשים שלה ובריבוי האלים שבה,מיליוני הודים סוגדים עד היום באורח יומיומי באלים למיניהם. האסטרולוגיה ההודית גם היא פופולרית מאוד בהודו,סבורים שהיא בת 5000 שנה. ההורסקופ ההודי גם הוא נשען על 12 מזלות,כמו אלו שמוכרים לנו ומקובלים גם אצלנו. לפי התפיסה ההודית,כוכבי הלכת הם בני-אלים ויש להם כוחות-על ,הם המחוללים את האירועים ביקום. 
טמאס,רג’אס וסאטמה הן שלוש ישויות אנרגטיות רבות עוצמה בפילוסופיה ההודית. הן משלימות את התפיסה האסטרולוגית בכך שגם להן יש שליטה על איתני הטבע ועל הסטטוס שבו ממוקמים המזלות: מצב של קביעות, מצב של ניידות, או סטטוס של דו-תכליתיות. לפי האסטרולוגיה הוודית, כל אחד מ-12 המזלות ממוקם על אחד משלושת הסטטוסים האלו, ומשפיע בהתאם על האדם ועל הקהילה. ובנוסף, כל מזל קשור לאחד מארבעת היסודות: טג’אס (אש) וואיו (אויר) פריטווי (אדמה), ג’אל (מים). 
אסטרולוגיה הודית מרתקת לא פחות מזו ‘שלנו’. כנסו ללינק הבא קבלו מידע אינסופי על עולמות האסטרולוגיה לדורותיה.